Linka na výrobu osiv

Linka slouží na výrobu (čištění a kalibraci) osiv.

Mezi zpracovávané plodiny patří: obiloviny (např.: pšenice, ječmen, oves, žito, tritikale, čirok, rýže), olejniny (např.: slunečnice, řepka, len, mák, konopí, seznam, lnička, ostropestřec), luštěniny (např.: hrách, sója, čočka, fazol, cizrna, vikev, bob), traviny (např.: jetel, svazenka, vojtěška, jílek, bojínek, kostřava, ), ale i pšenice špalda, pšenice jednozrnka, pšenice dvouzrnka, pohanka, proso, milička habešská, kmín, laskavec

Firma JK Machinery patří mezi nejvýznamnější české výrobce zařízení pro posklizňové zpracování plodin. Svým zákazníkům v mnoha zemích nabízí jednotlivé dodávky strojů až po kompletní řešení posklizňových linek na klíč.

Popis linky na výrobu osiv

Příjem a předčištění:
Samostatná předčistička JCM VibroMAX je vhodná pro linky s požadavkem na vyšší výkon. Sítovým a aspiračním předčištěním oddělí velké příměsi a drobné zrno. Pro menší provozy se pro předčištění i následné čištění využívá jeden stroj JCM VibroMAX, který je různě nastaven pro předčištění a následné jemné čištění osiv.

Jemné čištění:
jemnému čištění může předcházet doklasňovač (odosinkovač). Při jemném čištění je využíváno aspirační čištění na vpádu a výpadu materiálu, jakož i samotné čištění. Výsledným produktem jsou zrna vytříděná podle velikosti (šířka a tloušťka). Následně je materiál tříděn na trieru JCT dle délky pro oddělení půlek, zlomků nebo kulatých příměsí od celých zrn.

Finální třídění:
Pneumatický stůl JGT se používá pro závěrečné dotřídění materiálu. Pro maximální kvalitu osiva se na základě rozdílné měrné hmotnosti oddělí zrna zaschlá, nedozrálá, vyžraná broukem a případně i zbytky těžkých nečistot.

Moření a balení:
Kvalitní namoření zrna zajistí jeho dobrou dezinfekci a ochranu. Mořička vždy obsahuje dávkování materiálu a mořidla, systém jeho aplikace, míchání a osušení. Hotové osivo je většinou pytlováno.

Linky dalších technologií

Linky podle zpracovávané suroviny

Máte otázku?

Naši specialisté jsou připraveni vám pomoci.