Posklizňová linka

Posklizňová linka slouží ke zpracování a následnému uskladnění zemědělských komodit bezprostředně po sklizni. Linka je schopna zpracovat v podstatě všechny běžné typy zemědělských komodit jako obilniny, luštěniny a olejniny.

Firma JK Machinery patří mezi nejvýznamnější české výrobce zařízení pro posklizňové zpracování plodin. Svým zákazníkům v mnoha zemích nabízí jednotlivé dodávky strojů až po kompletní řešení posklizňových linek na klíč.

Popis posklizňové linky

Příjem a čištění:
K předčištění nebo přímo čištění komodit slouží čistička JCM VibroMAX. Ta je vhodná pro linky s požadavkem na vyšší výkon. Sítovým a aspiračním předčištěním nebo čištěním se oddělí velké a drobné příměsi a drobné zrno.

Sušení:
Technologický zásobník zajišťuje kontinuální příjem suroviny na sušičku, kde se sníží vlhkost komodity na požadovanou hodnotu. Tu pak je možné dlouhodobě skladovat.

Skladování a expedice:
Usušená komodita se skladuje v silech nebo je naskladňována přímo na nákladní automobil. Pro skladování se nejčastěji používají ocelová válcová sila, a to buď s plochým dnem nebo s kuželovou výsypkou.

Linky dalších technologií

Linky podle zpracovávané suroviny

Máte otázku?

Naši specialisté jsou připraveni vám pomoci.